Mobilalkalmazás

A mobilfizetés ma már gyakorlatilag egyet jelent a bolti érintéses mobilfizetéssel, mely sok banknál saját mobilalkalmazásban jelent meg, de ma már a bankok térnek át Androidon a Google Wallet használatára. Ennek keretében a bankod által bedigitalizált bankkártyádat használod a mobilban, mely elkülönül a meglévő, fizikai bankkártyádtól. Tehát például ha letiltod a plasztik bankkártyádat, az nem vonatkozik feltétlenül a digitális bankkártyádra. Ugyanígy, eltérő lehet a két kártya lejárati ideje is.

A mobilfizetés során a mobiltelefonba bedigitalizált kártyád segítségével a mobiltelefonod érintésével fizethetsz azokon a helyeken, ahol van érintéses elfogadás.

A mobilfizetés előnye, hogy a kártya akár 1 forintos költésre is kér kódot (a képernyő felélesztéséhez), illetve hogy - kizárólag Android rendszeren - az NFC áramkör kikapcsolható.

A banki mobilalkalmazással pontosan úgy fizethetsz, mint a bankkártyáddal, de a PIN kódot lehet, hogy a POS-terminál helyett a telefonodon kell megadni, pontosabban a biometrikus azonosítást vagy az mPIN kódodat használhatod helyette.

A banki mobilalkalmazás azonban - akár támogatja a mobilfizetést, akár nem - sokkal többet tud az egyenleglekérdezésnél vagy az eseti átutalásnál. Némelyik appban elég sok mindent vásárolhatsz (akár még közlekedési mobiljegyet is), de fel tudsz tölteni mobilegyenleget, tudsz vásárolni autópálya-matricát vagy fizethetsz parkolást is.

Minden nagyobb banknak van mobilalkalmazása mind Android, mind iOS rendszerekre, de több bank a Huawei által kínált Harmony operációs rendszerre is fejlesztett appot.

Mobil Aktív Plusz számlacsomag
  • 35 000 Ft jóváírás online számlanyitás esetén
  • korlátlanul ingyenes belföldi átutalás mobilalkalmazással
  • havidíj-mentes elektronikus szolgáltatások
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Boldog nő aki a laptopján olvassa, hogy ingyenes bankszámlája van
    Bankszámla

    3 bankszámla, ahol ingyenes a számlavezetés

    Ingyenes bankszámla. Az az igazság, hogy ez jól hangzik. Bár indokolhatónak számít, hogy havidíjat fizessünk a banknak, hiszen a számlavezető rendszert akkor is üzemelteti, ha nem használjuk, vagy nyitva tartja a bankfiókjait, ahol alkalmazottakat és rezsit fizet, de miért fizessünk, ha nem muszáj? Márpedig nem muszáj. Manapság, amikor már ritka az 1 000 forint alatti számlavezetési havidíj, amikor valaki meglátja ezt az összeget a számlakivonatán vagy számlatörténetében, biztosan elgondolkodik, hogy van-e ennek alternatívája? Van, igen és éppen erről szól ez az útmutató.

    frissítve: 2024. március 17.
  • OTP Junior számlához tartozó bankkártyát tart egy diáklány a kezében
    Bankszámla

    OTP Junior: Így lehet ingyenes a bankszámla tanulóknak

    Összeszedtük, mit kínál ma az OTP Junior a tanulóknak. Nem csak pénzről szólnak ezek a lehetőségek, pontosabban a pénzről is, csak éppen másképp. Ha nem múltál még el 26 éves, mindenképpen érdemes belevágnod a kedvezményes lehetőségekbe. Nézzük, mit tud az OTP Junior számla!

    frissítve: 2024. február 20.
  • Férfi a bankkártyáját letiltja mobiltelefonról
    Bankszámla

    Bankkártya letiltás: így csinálhatod meg a mobilodról

    A nyolc hazai nagybankból ötnél van lehetőség a bankkártya letiltás gyors elvégzésére a mobilapplikáción keresztül, a többinél fel kell hívni a bankot, hiába van a kezedben okostelefon. Sőt, ebből az ötből sem igazán letiltani lehet a bankkártyát, csak felfüggeszteni. Megmutatjuk képekkel, hogy mit csinálj és hogy hol találod meg a menüben.

    frissítve: 2023. július 16.